Bezpieczny wypoczynek

Gmina Rewal jest zaliczana do bezpiecznych gmin w Polsce. W Rewalu jest Posterunek Policji, jest również powołana w 1996 roku Straż gminna, która pilnuje porządku i zapewnia bezpieczeństwo turystom . Podczas urlopu, wczasów, zwłaszcza nad morzem, ważne jest bezpieczeństwo. Wynajmując pokój w Rewalu na dłuższy wypoczynek mamy go z góry zapewnione. Właściciele pokoi w Rewalu zapewniają bezpłatne parkingi na terenach swoich posesji. Każda jest ogrodzona i ma zamykaną bramę. Nad naszym bezpieczeństwem w miasteczku czuwają strażnicy gminni. Zapewniają bezpieczeństwo podczas imprez zbiorowych. W okresie letnim działa w Rewalu ratownictwo morskie.

Na 6 kąpieliskach strzeżonych o łącznej długości 2000 m, pracuje 80 ratowników. Na terenie kąpielisk, prócz ratowników pracują przedstawiciele specjalistycznych firm ratowniczych, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt do ratowania ludzi i sprzętu. To ogromna zaleta miejsca, w którym mamy spędzać urlop i argument ,żeby właśnie pokoju na wypoczynek szukać w Rewalu. Kiedy mamy wynajęty nocleg w Rewalu, jesteśmy bezpieczni to możemy udać się na Taras Widokowy, skąd rozpościera się przepiękny widok na otwarte morze i stamtąd oglądać cudowne wschody i zachody słońca. Ponieważ pokoje w Rewalu są w bliskim sąsiedztwie morza, możemy to robić podczas całego tam pobytu.

Szum fal i łagodna bryza każdego wprawi we wspaniały nastrój, który będzie można potęgować w licznych kawiarenkach przybrzeżnych, ponieważ miejscowe puby, lokale i ogródki raczą turystów nastrojową muzyką. A żelaznym repertuarem muzyków licznie przybywających do Rewala są szanty. Na miejsce noclegu w Rewalu wracamy podekscytowani, pełni wrażeń i szczęśliwi. Po drodze do pokoju w Rewalu należy koniecznie wstąpić do smażalni ryb, bo to tak, jakby być w Rzymie i nie widzieć papieża. W Rewalu są świetne smażalnie ryb, które też sami możemy kupić prosto z kutra rybackiego. Ryby w Rewalu podawane są na wiele sposobów, warto by było spróbować choć kilka. W powietrzu unosi się słodki zapach wędzonych makreli, czy dorszy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *