Cenne zabytki

Plaża w Rewalu jest wyjątkowo piękna, czysta i piaszczysta. Drewniane falochrony, na których przesiadują mewy dodaje temu miejscu uroku. Dla tych widoków warto zarezerwować noclegi w Rewalu. Latem na turystów czeka tu dużo atrakcji. Przejażdżki motorówką , „bananem czy zjeżdżalnie wodne, to atrakcje nie tylko dla dzieci. Wieczorem na plaży w Rewalu odbywają się zabawy i pełne uroku seanse przenośnego kina. Wynajmując pokoje w Rewalu poranek można spędzić spacerując plażą w poszukiwaniu muszelek czy kawałków bursztynu. Korzystając z noclegów w Rewalu cały dzień możemy korzystać z plaży, a jeśli nie, to poświęcić go możemy na zwiedzanie okolicy. Na pewno wartym zwiedzenia jest kościół gotycki zbudowany w XV wieku w Trzęsaczu.

Był oddalony 2 kilometry od klifu morskiego. W Polowie XIX wieku został zamknięty. W 1901 roku runęła pierwsza ściana,, później dalsze fragmenty kościoła. W obecnej chwili możemy podziwiać fragment ostatniej ściany kościoła znajdujący się na samym skraju wysokiego klifu. Ruiny wyglądają znakomicie. Tryptyk wiszący niegdyś w kościele można zobaczyć w rewalskiej świątyni. Chociażby dla zobaczenia tego niespotykanego nigdzie w europie obiektu sakralnego warto wynająć pokoje e Rewalu. Inną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci jest przejażdżka zabytkowym pociągiem. Jest to kolejka wąskotorowa, która ma przeszło 100 lat i jest najstarsza tego typu kojką nad morzem. Ciuchcia „Retro Expres” jeździ pięknym zielonym szlakiem z prędkością 25 kilometrów na godzinę.

Wynajmując noclegi w Rewalu można przejechać się tym właśnie pociągiem, gdyż w Rewalu jest jedna ze stacji. Zabytkową kolejką dojedziemy do Niechorza, a tam kolejna atrakcja- latarnia morska. Zbudowano ją 140 lat temu. A pierwszy raz światło zabłysło w niej w 1866 roku. Latarnia ma 45 metrów wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 36 kilometrów. Wchodząc na latarnie musimy pokonać 203 stopnie schodów. Nie sposób zobaczyć tego wszystkiego, kiedy się nie wynajmie najtańszych noclegów w Rewalu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *