Rodzinne wakacje

Rewal to dawna osada rybacka, obecnie miejscowość stanowiąca administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy, która w 2007 roku uznana została za jedną z najbogatszych gmin w kraju. Miejscowość kusi turystów wysokim wybrzeżem klifowym, swoistym mikroklimatem, szerokimi plażami, na których przy odrobinie szczęścia można spotkać przyjacielsko nastawioną do plażowiczów szarą fokę. Gdzie zatem można lepiej odpocząć, jak nie w Rewalu, tym bardziej, że właśnie bez problemu można znaleźć wolne pokoje w Rewalu.

Noclegi w Rewalu to też nie taki duży wydatek, bo pokoje w Rewalu mają całkowicie zróżnicowane ceny. Są drogie w hotelach, willach, ale znajdziemy też tanie noclegi w Rewalu. Są to pokoje w Rewalu w domach prywatnych, czy niektórych pensjonatach. Wakacje w Rewalu to niezapomniane przeżycia. Oczywiście najważniejsza jest plaża, ale liczy się również to, co po niej może turysta robić. Właściciele wynajmujący pokoje w Rewalu radzą turystom wszelkiego rodzaju wycieczki po okolicy. Warto wybrać się na wschód do pobliskiego Niechorza. Tam znajduje się jedna z najładniejszych latarni na wybrzeżu. Pochodząca z XIX wieku latarnia jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem.

Na jej szczyt można wejść schodami, mającymi ponad 200 stopni. Z najwyższego punktu latarni rozciąga się niesamowity widok na morze, robi on naprawdę wrażenie na każdym. Warto dodać ,że latarnikiem jest kobieta, pochodzi ona z rodziny Brodnickich opiekujących się latarnią od lat. I to jest jeden z powodów, dla których musimy skorzystać z pokoi w Rewalu. Bliskość noclegów w Rewalu pozwala nam udać się do Trzęsacza. W XV wieku zbudowano tam kościół, który był oddalony od morza 2 kilometry. Przez ponad 5 wieków morze przybliżyło się do fundamentów kościoła ,że władze postanowiły go zamknąć, a żywioł zabrał pierwszy fragment budowli. Dziś pozostała jedynie jedna ściana świątyni. Klif znajdujący się pod nią został wzmocniony i ogrodzony. I to jest następny powód dla każdego turysty, by wynajmować noclegi w Rewalu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *